Záloha pet

Kód: 444500
Neohodnotené
Značka: zaloha
€0,24 –25 %
hi kaufland zalohujeme
€0,24 –25 % €0,18 / ks €0,18 / 1 ks
Skladom (>5 ks)

Od nového roka plastové fľaše a plechovky nestláčajte ani nehádžte do koša.

Pokiaľ zvyknete nosiť zálohované sklené fľaše od piva do zberných automatov, určite už tento systém poznáte. Od januára 2022 sa bude podobný proces týkať aj nápojových plastových fliaš a plechoviek. Zreteľne označené zberné automaty nájdete vo všetkých predajniach Kaufland Slovensko.

Štartujeme od 1. januára 2022

Zálohovať sa budú takmer všetky jednorazové obaly na nápoje z plastu (fľaše) a kovu (plechovky) s objemom od 0,1 do 3 litrov. Ide o sýtené a nesýtené sladené nápoje, minerálne, pramenité a dojčenské vody, ochutené vody, ovocné šťavy, nápoje a nektáre, ľadové čaje, športové a energetické nápoje, ale aj pivo, cider, perry, radlery a ovocné vína.

Výnimku majú obaly od mlieka, sirupov a tvrdého alkoholu. Na začiatku sa môže stávať, že vami zakúpená PET fľaša alebo plechovka nebude zálohovaná. Výrobcovia nápojov smú staré, nevratné obaly uvádzať na trh do konca januára 2022, pričom predávať sa môžu do konca júna 2022. V prípade nákupu takýchto fliaš vám nebude účtovaná záloha.

Z - ZÁLOHOVANÉ

Vratné plastové fľaše a plechovky rýchlo identifikujete podľa loga vo forme písmena Z a dvoch šípok, umiestnených v blízkosti čiarového (EAN) kódu spolu s textom ZÁLOHOVANÉ. Takto označené nepatria do bežného odpadu, ale sú určené na vrátenie v obchode.

Plnoautomatizované fľaškomaty, ktoré sú už nainštalované vo všetkých predajniach Kaufland, budú prijímať všetky fľaše označené písmenom „Z“ a čitateľným čiarovým kódom. Nevratné fľaše budú môcť zákazníci priamo na mieste vyhodiť do otvoru, umiestneného vedľa fľaškomatu.

Dôležité je, aby vratná fľaša nebola nijako poškodená, špinavá alebo stlačená, ako sa to zvyklo robiť v minulosti. Zálohovanú plastovú fľašu alebo plechovku po vyprázdnení skladujte bez porušenia a následne ju vhoďte do automatu v ktorejkoľvek predajni Kaufland, prípadne v inej sieti.

15 centov za každú fľašu

Výška zálohy pre plastové fľaše aj plechovky je na Slovensku jednotná, a to 15 centov na jeden obal. Záloha vám bude po odovzdaní obalov vrátená v plnej výške, a to buď v hotovosti alebo vo forme zľavy na nákup.

 
Zálohovanie v skratke

Od 1. januára nekrčíme, nezahadzujeme, zálohujeme. Jednoduché!

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: